Opowiadanie odtwórcze n

Pobierz

W tym odcinku udzielam wam kilku wskazówek._____________.. Uporządkuj zasady pisania opowiadania odtwórczego w odpowiedniej kolejności: Przedstawiaj wydarzenia w kolejności, w jakiej następowały.. Wszystkie pozostałe elementy polecenia uwzględnione.. a) opowiadanie na podstawie lektury; polega ono na wymyślaniu zdarzeń związanych z postacią literacką, uzupełniających fabułę tekstu literackiego.. .Mit o Heraklesie - streszczenie.. W ciepły, sierpniowy wieczór siedziałam sama na ławeczce przed domem….. Pewnego dnia w Warszawie….. Dawno temu żyła czapla.. (bohaterowie, czas i miejsce akcji) Urozmaicaj opowiadanie.. Powiedziała im o planach rybaków.Tuż po akademii dwóch starszych od niego chłopców, Marcel i Ruben, zabiera mu pieniądze.. Kompozycja: - trójdzielna budowa (wstęp, rozwinięcie .3 Opowiadanie odtwórcze na podstawie literatury, komiksu, filmu itd.. Forma opowiadania.. W tym przypadku także należy zastosować trójpodział tekstu.. Ciąg an oznacza sumę n początkowych liczb całkowitych dodatnich, tzn. jest określony wzorem an=1+2+3+.+n dla każdej liczby naturalnej n>1.. Opowiadanie twórcze to historia, której nikt przed tobą nie opowiedział, na przykład:moja przygoda nad morzem - opowiadanie twórcze lub odtwórcze zadanie na minimum 1 strone A4KARTA PRACY NR 27 IMIĘ: …………………….. Wytnij kartoniki.. W pewien zwykły, jesienny poranek…..

Jest to opowiadanie odtwórcze.

Nagle zauważyła rudzika.Opowiadanie jest pierwszą formą wypowiedzi, którą poznajesz w szkole.. b) oparte na doświadczeniach ucznia, czyli przedstawiające wydarzenia, których był on uczestnikiem lub świadkiem.Napisz opowiadanie odtwórcze o przygodzie, którą Andzia i jej przyjaciel przeżyli podczas wyprawy w poszukiwaniu kryjówki jeża.. Pewnego dnia wieczorem zasypia na piasku o tysiąc mil od zamieszkałych terenów.Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Potrzebuję opowiadanie odtwórcze " świtezianki":Jakiż to chłopiec piękny i młody?Jaka to obok dziewica?Brzegami sinej Świtezi wodyIdą przy świetle księżyca.Ona mu z kosza daje maliny,A on jej kwiatki do wianka;Pewnie kochankiem jest tej dziewczyny,Pewnie to jego kochanka.Każdą noc prawie, o jednej porze,Pod tym się widzą modrzewiem.Młody jest strzelcem w tutejszym borze,Kto jest dziewczyna?. Jedną z najpopularniejszych witryn z krótkimi opowiadaniami dostępnymi online jest Electric Literature - internetowy wydawca nonprofit, skoncentrowany na popularyzacji utalentowanych, wschodzących pisarzy.O rybaku i złotej rybce Był pewien chłop, co już czterdzieści lat łowił ryby, ale bardzo mu się nie wiodło.. Opowiadanie odtwórcze to to napisane na podstawie istniejącego utworu, a twórcze jest po prostu pisanym przez nas..

Co to jest opowiadanie odtwórcze?

Najpierw uczysz się odtwarzać własnymi słowami przygody bohaterów czytanek i lektur.. Nie wiedziała jednak, że uda jej się to marzenie spełnić i to za sprawą jej maleńkiego przyjaciela- rudzika.. W pewnym krakowskim parku, tonącym w zieleni….. Ten rodzaj opowiadania jest odpowiedni dla każdego, kto nie posiada zbyt rozwiniętej wyobraźni.. Mary długo kluczyła wśród alejek, aż wreszcie spotkała ogrodnika Bena, z którym rozmawiała o kwiatach i jej życiu w Indiach.. Zgodność z tematem.. Była już stara, ślepa i niedołężna.. Potem już sam wymyślasz wydarzenia i zapisujesz je (np. Była piękna, słoneczna niedziela….. - ja nie wiem.Skąd przyszła?. Pewnego dnia Herakles postanowił odwiedzić z rodziną swoją matkę w Mykenach.. Ze wzgledu na swój wiek miała problemy ze zdobywaniem pożywienia.. Wypowiedź w całości dotyczy problemu wskazanego w poleceniu 1 pkt Forma wypowiedzi zgodna z formą wskazaną w poleceniu.Treść.. 7 p.Małżonkowie zamieszkali w królestwie Dejaniry, gdzie przyszedł na świat syn Illos.. Historia, którą pragnę opowiedzieć miała miejsce na pustyni - Saharze, na której to pewien pilot musiał awaryjnie lądować..

Jak napisać opowiadanie odtwórcze?

Zdarzyło się to we wtorek, a może czwartek….. W tym przypadku także należy zastosować trójpodział tekstu.. (wprowadź opis, dialogi) Opowiadaj historię swoimi .Przydatne sformułowania: Było piękne, zimowe popołudnie….. Otóż w dużej mierze przypominaNa lekcje języka polskiego oraz przed egzaminem ósmoklasisty warto wiedzieć jak napisać opowiadanie.. Realizacja tematu wypowiedzi 2 pkt Forma wypowiedzi zgodna z formą wskazaną w poleceniu.. - Pisanie opowiadania odtwórczego polega na skonstruowaniu fabuły na podstawie - Pytania i odpowiedzi - Język polski .. Pewnego razu….. Filmy.. Raz zarzucił sieci - wyłowił tylko morską trawę; zarzucił je drugi raz, patrzy, a tu rybka, nieduża, ale złota.. Ten rodzaj opowiadania jest odpowiedni dla każdego, kto nie posiada zbyt rozwiniętej wyobraźni.. Chłopiec poznaje Neta Bieleckiego i Nikę Mickiewicz.. Jak napisać opowiadanie odtwórcze na podstawie konkretnego dzieła?. Otóż w dużej mierze przypomina ono streszczenie.Opowiem wam historię… - co to jest opowiadanie, rodzaje opowiadania (twórcze, odtwórcze), schemat kompozycyjny Opowiedz mi swoje przygody - opowiadanie z elementami opisu przeżyć wewnętrznych, praca z tekstem H. Sienkiewicza "Przygoda w górach", czas akcji i czas narracjiOPOWIADANIE TWÓRCZE - kryteria oceny 1..

zapoznaj się → opowiadanie odtwórcze 2.

(chronologia) Przypomnij sobie treść utworu.. Herakles był synem Zeusa i królowej Alkmeny.. Wspólnie z koleżanką lub kolegą ułóżcie zdania z wyrazów .Agora to rynek miejski, centrum polityczne, administracyjne i religijne.. Jest to opowiadanie twórcze.KRYTERIA OCENY OPOWIADANIA w klasie 4.. Chłopiec ssał mleko bogini, a z kropel, które spadły w niebo powstała Droga Mleczna, zaś z kropel spadłych na ziemię - kwiaty lilii.. Krótko mówiąc, to w nim puszczamy tą wodzę fantazji, często tworząc je na podstawie własnych bądź fikcyjnych przeżyć.3 Opowiadanie odtwórcze na podstawie literatury, komiksu, filmu itd.. Postanowiła oszukac ryby.. Jak napisać opowiadanie odtwórcze na podstawie konkretnego dzieła?. Opowiadanie odtwórcze to przedstawienie historii, którą wcześniej opowiedział ktoś inny, a ty ją przeczytałeś, obejrzałeś (film, przedstawienie) lub usłyszałeś i masz opowiedzieć ponownie.. Dzieje się tak dlatego, że uważane jest za formę najłatwiejszą.. Pamiętaj o zatytułowaniu swojego utworu.. - nikt jej .Mary odkąd wiedziała o tajemniczym ogrodzie chciała tam wejść.. Przyjaciele wybierają swoją kwaterę na szkolnym strychu.Mały Ksiaże - opowiadanie.. Dopieroż to rybka prosi go, żeby ją puścił do wody: - Puść mnie, co tylko będziesz… Mając zapas wody zaledwie na osiem dni, możliwie szybko próbuje naprawić silnik.. Kiedy Albert, Lilly i Magnus odkrywają w piwnicy starej willi tajemniczy tunel, rozpoczyna się ich niewiarygodna przygoda.. Pan Tomasz od razu gdy wyszedł, napotkał kataryniarza, który zmierzał ku wyjściu.Opowiadanie stanowi jedną z najczęściej wybieranych przez uczniów form wypracowań.. Jak potoczyły się dalsze losy bohatera lektury?).. - Opowiadanie odtwórcze to - Pytania i odpowiedzi - Język polskiTworzą one fabułę i najczęściej są ułożone w kolejności chronologicznej ( [LINK] .. Ojciec Felixa, wynalazca, opowiada o Gangu Niewidzialnych Ludzi, który okrada banki.. Zeus, chcąc, aby syn był nieśmiertelny, wykradł w nocy dziecko do nieba i położył przy śpiącej Herze.. Wpadła na genialny pomysł..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt