Kartkówka działania na liczbach

Pobierz

Dodawanie i odejmowanie.. Figury geometryczne cz.2.. Interpretuje liczby naturalne na osi 1.2 liczbowej.. Karta pracy - dodawanie i odejmowanie pamięciowe - klasa 4.. Poziom: Łatwy.KARTKÓWKA nr 9 TEMAT: DZIAŁANIA NA UŁAMKACH ZWYKŁYCH 1.. Klasa 8 Matematyka.. Rozwiąż test, a następnie kliknij na przycisk "Twoje wyniki", a dowiesz się, jak go rozwiązałeś i jaką otrzymasz ocenę.Działania pamięciowe.. 1.4-1.5 Test Pisemne dodawanie i odejmowanie liczb naturalnych.. Dodawanie liczb dodatnich.. Potęgowanie.. 1) Suma liczb 4,5 i (-5,2) wynosi: a) -9,7 b) -0,7 c) 0,7 d) 9,7 2) Różnica liczb (-4) i (-5) wynosi: a) -1 b) 1 c) 9 d) -9 3) Iloczyn liczb (-1,5) i 4 wynosi: a) -6 b) 5,5 c) 2,5 d) -4,5 4) Średnia liczb (-3,5); (-1); 0; 1,5; (-2) wynosi: a) -1 b) 0,7 c) 0,5 d) -0,7 5) Które zdanie nie jest .Kartkówka z tematu Kalendarz i czas 61 KB: wersja 7 : 28 lis 2010, 03:55: Przemysław Szlagor: Ċ: kalendarzv2.pdf Wyświetl Pobierz: Druga wersja kartkówki z tematu Kalendarz i czas 62 KB: wersja 4 : 28 lis 2010, 03:52: Przemysław Szlagor: Ċ: liczbycałkowite.pdf Wyświetl Pobierz: Kartkówka z działań na liczbach całkowitych 11 KB: wersja 2 : 3 maj 2011, 07:31Działania na liczbach.. Zeszyt ćwiczeń - odpowiedzi, 6.II.P.. Dzielenie pisemne.. Rozszerzyć można każdy ułamek na nieskończenie wiele sposobów.kartkówka działania na liczbach całkowitych.pdf (21 KB) Pobierz..

Liczby i działania odpowiedzi • 0.

Opis testu: Witam,Test z działaniami i obliczeniami matematycznymi.. Zad dom działania pisemne + zadania.Kolejne liczby powstają z poprzednich przez pomnożenie przez 2 albo dodanie 7 na przemian.. Dzielenie potęg o .Liczby i.przygotowuję do nauki matematyka z kluczem klasa 5 sprawdziany pdf oblicz najprostszym sposobem.. Pitagoras, który urodził się w roku DLXXII p.n.e., a zmarł w roku CDXCVII p.n.e. żył: 79 lat.. NWD(42,18)=6 TAK NIEKARTKÓWKI - KLASA V.. 72 lata.. Dzielenie.. -9- (-9), Działania na liczbach naturalnych.

W teście znajduje się 8 zadań, a każde z nich jest warte 1 lub 2 punkty.. Mnożenie.. dodawanie pisemne A. dodaj, odejmij pisemnie A-O.. Ułamki zwykłe - powtórzenie.Liczby i działania - test wielokrotnego wyboru.. Zadanie 1.. Jaki napis był na tym budynku?. kartkowka dzialania na liczbach calkowitych ( kartkowka_dzialania_na_liczbach_calkowitych.pdf ) .. 17 54 =Dzialania na liczbach ujemnych (takze na ulamkach) .. Liczby calkowite - Sprawdzian - Klasa 6 (14 zadan) Tematy, ktore moga Ci sie przydac .Liczby i działania.. Dzielniki i wielokrotności (NWD i NWW) 0%.. wg Edytomaszewska.. Karta pracy - mnożenie i dzielenie pamięciowe - klasa 4. np.: Rozszerzanie ułamków zwykłych polega na pomnożeniu licznika i mianownika tego ułamka przez tę samą liczbę różną od zera.. Skala i plan.Zadania z pełnym rozwiązaniem - działania na liczbach, liczby ujemne, ułamki dziesiętne i zwykłeDziałania na liczbach klasa 8 Znajdź parę.. Oblicza kwadraty i sześciany liczb naturalnych.. Pisemne dodawanie i odejmowanie liczb naturalnych.. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.. Łącznie do uzyskania jest 10 punktów.. Liczby i działania.1 1 1 1 zapisuje cyframi liczby w systemie dziesiętnym k 2 2 2 2 zapisuje słowami.efektem będzie to, że.. Pisemne mnożenie i dzielenie liczb naturalnych.. Każde działanie połącz z jego wynikiem..

działania na liczbach Połącz w pary.

Mnożenie potęg o tych samych podstawach: a m ⋅ a n = a m + n 3 8 ⋅ 3 4 = 3 8 + 4 = 3 12.. W kolejności od największej do najmniejszej zapisano liczby: A. Czyponiższerównościsąprawdziwe?WstawznakXwodpowiedniąkratkę.. Liczby dziesiętne (zapis słowny i cyframi, porównywanie i oś liczbowa) Cechy podzielności, wielokrotności i dzielniki.. Zeszyt ćwiczeń - odpowiedzi, 6.II.8.Klasa 6A 13.05.. 1 p. Podniszczony napis na starym budynku informuje o roku jego powstania.. Zadanie 2.. Liczby naturalne.. Reszta z dzielenia liczby k przez 5 jest równa 2, a reszta z dzielenia liczby m przez 5 wynosi 3.4.. Całość powinna Ci zająć maksymalnie 10-15 minut.Działania na potęgach są jedną z umiejętności, która bardzo często wykorzystywana jest na różnych sprawdzianach i egzaminach, dlatego poznajmy odpowiednie wzory i przykłady, które rozwieją nasze wszelkie wątpliwości.. Rozwiązuje zadanie tekstowe na porównywanie 2.6 ilorazowe i różnicowe.. Liczba pytań: 6.. Temat: Działania na liczbach dodatnich - kartkówka.. Klasa 8 Matematyka.. Zaloguj się, żeby mieć dostęp do zasobów.. 1.6 Test Kolejność wykonywania działań.Działania na liczbach dodatnich i ujemnych - Test.. Karta pracy - dzielenie z resztą - klasa 4.. 1 p. Ania zebrała 23 5Ćwiczenie 12.. Wykonuje dzielenie z resztą liczb naturalnych..

Działania na liczbach - część 1 \ 8.

Klasa 8 Hiszpański.System dziesiątkowy - Klasa 4.. Zaokrąglanie liczb naturalnych i ułamków .Temat: Działania łączne na liczbach ujemnych i dodatnich Zadanie 1 Oblicz, pamiętając o kolejności wykonywania działań.. C X I V Wiadomo, że budynek wzniesiono w XX wieku, przed II wojną światową, a rok jego powstania jest liczbą podzielną przez 4.. Ułamki dodatnie i ujemne.. Powtórzenie.. Odejmowanie liczb dodatnich.. Kartkówka (test) II.5 (wersja 2021) Kartkówka (test) II.3-4 (wersja 2021) Kartkówka II.1-2; Działania na liczbach cz. 1; Klasówka IIKartkówka - działania na liczbach całkowitych.. Tak więc 4 x 2 = 8; 8 + 7 = 15; 15 x 2 = 30; 30 + 7 = 37; 37 x 2 = 74; 74 + 7 = 81.Klasa 8. a. MCMXLIV .DZIAŁANIA NA UŁAMKACH ZWYKŁYCH Skracanie ułamków zwykłych polega na podzieleniu licznika i mianownika tego ułamka przez tę samą liczbę różną od zera.. Przed Tobą sprawdzian z matematyki, który sprawdzi Twoją wiedzę z działu: System dziesiątkowy.. Jeżeli dodajemy dwie liczby wymierne tego samego znaku, to znak sumy jest taki sam jak znak obydwu składników, a jej wartość bezwzględna jest sumą wartości bezwzględnych składników.Zaokrąglanie.. Rozszerzenie zakresu liczbowego.. tabliczka mnożenia- tabelki.. Imię i Nazwisko .. Grupa A. Oblicz: a) -12 * 5 = .Test: Kartkówka-Działania matematyczne na liczbach.. 4.działania pisemne z dom ZD1 -ZD14.. Matematyka z plusem 8 sprawdzian pdf.. Zapisz w zeszycie temat lekcji i rozwiąż poniższe zadania w zeszycie:Książka nauczyciela wraz z testami, sprawdzianami, kartkówkami oraz kluczem odpowiedzi do sprawdzianów z poniższych działów: Klasa 4.. Karta pracy - rachunki pamięciowe na dużych liczbach - klasa 4.Działania na liczbach wymiernych Zapamiętaj!. Rozkład liczb na czynniki pierwsze.. działania na liczbach ujemnych Teleturniej.. Zaznacz na tej osi liczby:KartKówKa nr 8 Liczby i DziaŁania 1.. 2020 środa.. Kolejność wykonywania działań..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt