Opowiadanie na podstawie historyjki obrazkowej

Pobierz

Wykonaj polecenia ze str. 55 w podręczniku.. Krasnal śpi w swojej dziupli, Przyjście wiewiórki do krasnala … Opowiadanie dzieci na podstawie historyjki obrazkowej.. Dzieci podporządkują cyfry do obrazków i tworzą opowiadanie na podstawie historyjki.. Rodzaje opowiadania: 1) Odtwórcze - opowiadanie własnymi słowami o wydarzeniach przeczytanych lub usłyszanych.. Rozpadanie się statku i ostrzeżenie szczurów.. Do opowiadania przygotuj plan wydarzeń.. (…)Grześ dumnie szedł przez miasto z mamą, pod pachą trzymał nowiutką piłkę.. Opowiadanie - jednostkowa, fabularna forma wypowiedzi, która przedstawia zdarzenia w ich chronologicznym i przyczynowo- skutkowym powiązaniu.. Rozwój żaby i motyla, wzrost roślin, topienie marzanny i inne.. ze str. 135 opisz sposób przygotowania pieczonych bananów.R.. Lubimy .Opowiadanie jako forma wypowiedzi.. Pomoce: słoik miodu, świeca, balsam, tabletki na gardło .Na podstawie historyjki obrazkowej napisz plan wydarzeń do opowiadani o zakupach wróżki Adelajdy .. Zapisz plan wydarzeń przedstawionych na rysunkach w podręczniku "Teraz polski!". Ilustracje, cyfry, Tablica interaktywna buduje dłuższe wielozdaniowe wypowiedzi na określony temat 7.na dzień 17.04.2020r.. - Ustalenie z uczniami "nacobezu": opowiadanie musi mieć tytuł, musi się składać z trzech części: wstępu, rozwinięcia i zakończenia, każdą z części opowiadania zaczynamy pisać od akapitu, piszemy starannie.opowiadanie przez dzieci dalszej części przerwanej przez nauczyciela historyjki, poszukiwanie innych zakończeń bajki..

- opowiadanie rodzica na podstawie historyjki obrazkowej.

3.opowiadanie • karty pracy • pliki użytkownika Jutka_ak przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • uzupełnianie tekstu.bmp, Jak interpretować opowiadanie.pdfw historyjce obrazkowej.. Zejście załogi na ląd.. Napisz ramowy plan wydarzeń ( tylko punkty główne) na podstawie historyjki obrazkowej.. Nadaj mu tytuł.. To mamusia sprawiła mu tę niespodziankę.. Dzieci dzielimy na zespoły.. Hasła z podstawy programowej: IV5.. Będziemy przez cały tydzień sprawdzać, jak długo oglądamy każdego dnia telewizję oraz ile czasu spędzamy przed komputerem i smartfonem.. Na podstawie historyjki obrazkowej napisz plan wydarzeń do opowiadani o zakupach wróżki Adelajdy.. Aby pobrać tekst należy kliknąć.. "Zabawa karnawałowa" - historyjka obrazkowa Poniżej znajdziecie tekst opowiadania Czesława Janczarskiego pt. "Zabawa karnawałowa" oraz moją wersję historyki obrazkowej.. Opowiadanie piszemy w 3. osobie (narracja trzecioosobowa) w czasie .Na podstawie historyjki obrazkowej.. 1 Zadanie.. Pomyślimy jakie są wady i zalety mediów.Układanie opowiadania na podstawie historyjki obrazkowej znajdującej się wćwiczeniach uczniów.. Historyjki obrazkowe - Wiosna..

Zapisz w zeszycie swoje opowiadanie na podstawie historyjki obrazkowej.

2) Twórcze a) opowiadanie na podstawie lektury; polega ono na wymyślaniu zdarzeń związanych z .Historyjki obrazkowe dla dzieci uczące logicznego myślenia.. 3.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki .Temat: "O Lechu, Czechu i Rusie" - opowiadanie legendy na podstawie historyjki obrazkowej.. obrazek : Wróżka wychodzi ze sklepu z kartonem w którym jest różdżka.. Przypłynięcie piratów.. Piłka była ogromna i miała piękne kolory - o takiej właśnie marzył.Sztuka pisania opowiadania.. obrazek : Wróżka jest w sklepie w , którym jest promocja różdżki.. Układamy według kolejności zdarzeń.. Na podstawie historyjki obrazkowej napisz - Zadanie 79: Jutro pójdę w świat 5 - strona 43 Przykładowe rozwiązanie: Pewnego dnia boski Prometeusz dostrzegł w jaskini skulonych ludzi owinięty Odpowiedź na zadanie z Jutro pójdę w świat 52.. Następnie na podstawie obrazków dziecko opowiada historię zgodnie z chronologią zdarzeń i układa obrazki według kolejności.. To mamusia sprawiła mu tę niespodziankę.. Wpłynięcie statku do zatoki.. Cele szczegółowe Uczeń potrafi: - dopasować wyrazy i zwroty do poszczególnych części opowiadania; - ułożyć historyjkę .Ułóż i zapisz krótkie opowiadanie na podstawie historyjki obrazkowej.. Ponieważ historyjki w danym temacie będą uzupełnianie co roku, przeskok numerów w obrębie jednego tematu oznacza, że dana historyjka została dodana znacznie później niż pozostałe.Rzucanie kulkami papieru do koła, kosza, za linię..

Salach pt " Przygoda na ulicy" na podstawie historyjki obrazkowej.

Holowanie statku przez jaskółki.. W pewnej chwili mama zatrzymała się przed piekarnia:"Zabawa karnawałowa" - historyjka obrazkowa.. Pamiętaj , aby zachować jednolitą formę wypowiedzeń (zdania albo równoważniki zdań).. Program opracowano na podstawie: − orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego − specjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania ucznia XI.. (piątek) ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY "Skąd się bierze ekologiczny miód?". Dokańczamy plan wydarzeń: 1. pierwszy obrazek : jaskółka ma wodę i jedzenie w stajni drugi obrazek : kura przyszła do jej picia i jedzenia trzeci obrazek : jaskółka i kura się pobiły czwarty obrazek : gospodyni wygoniła kurę napisz opowiadanie plisss !Opowiadanie I.. Piłka była ogromna i miała piękne kolory - o takiej właśnie marzył.. Grześ dumnie szedł przez miasto z mamą, pod pachą trzymał nowiutką piłkę.. CEL: Przypomnienie legendy o powstaniu Polski oraz symboli narodowych; Pomoce: historyjka obrazkowa - Zał.. "Kule śniegowe i płatki śniegu" - klasyfikowanie kulek i płatków według cech jakościowych , - przeliczanie elementów zbioru, - dopasowanie cyfry do liczby elementów zbioru 7.. Temat: Układanie opowiadania do historyjki obrazkowej pt. "Zabawa z piłką" Cele ogólne - rozwój umiejętności wyodrębniania sekwencji zdarzeń w opowiadaniu; - kształcenie umiejętności układania opowiadania; - kształtowanie postawy twórczej..

Uzupełniać opowiadanie podanymi wyrazami.

Słuchanie opowiadania I.. Salach pt " Przygoda na ulicy" na podstawie historyjki obrazkowej.. opowiada dziecku treść bajki lub czyta jej fragmenty.. Ułóż w odpowiedniej kolejności, opowiedz, co było wcześniej i co będzie potem?HISTORYJKA OBRAZKOWA - KROK PO KROKU: 1) Opowiadanie sytuacji przedstawionej na wybranym obrazku z historyjki obrazkowej 2)Dostrzeganie elementów łączących omówione ilustracje 3) Określenie potrzeby uporządkowania obrazków 4) Wskazanie obrazka stanowiącego początek historyjki obrazkowej- przyczyna zdarzenia 5) Porządkowanie kolejnych ilustracji za wskazaniem związków przyczynowo .Przeczytaj rozdział "Jak napisać opowiadanie".. Załączniki do zadania img_20160111_231437.jpg (246 KB)Pobierz: napisz w zeszycie opowiadanie do historyjki obrazkowej.pdf.. Ewaluacja programu:Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ: IV 2, 5.. Zabawy z porami roku, Wiosna, s. 1.. "Przyjście wiosny" - zabawa pantomimiczne.. do klasy 4, w zadaniu 3 na stronie 192.. Pamiętaj o : wstępie, rozwinięciu i zakończeniu.. Zastosuj słownictwo określające czas i następstwo czasowe: pewnego dnia, w środę rano, najpierw, następnie, potem, po chwili, na koniec.. Rozkłada historyjkę obrazkową dotyczącą bajki Kot w butach, składającą się z czterech obrazków.. 1. obrazek : Wróżka jest w sklepie w , którym jest promocja różdżki .. Prześlij mi tekst swojego opowiadania.. 1.Każda historyjka obrazkowa otrzymuje swój numer identyfikacyjny.. Każdy zespół otrzymuje ilustrację przedstawiającą oznaki wiosny:Opowiadać na podstawie historyjki obrazkowej, co robi Igor.. Aby pobrać tekst należy kliknąć w link poniżej dodatkowo na osobnych planach są zabawki, które występowały w opowiadaniu może komuś się .Napisz opowiadanie o bałwanku na podstawie historyjki obrazkowej.Pamiętaj o wstępie,rozwinięciu i zakończeniu.Możesz skorzystać z wyrazów z tabeli.. Zajęcie statku doktora przez piratów.elementów historyjki obrazkowej, opowiadanie ułożonej historyjki; - kończenie opowiadania według własnego pomysłu; .. Wskazówki do napisania opowiadania.. "Przygoda na górce" - słuchanie opowiadania nauczyciela na podstawie historyjki obrazkowej .Historyjki obrazkowe i ilustracje do wierszy, opowiadań, bajek • Pomoce do zajęć • pliki użytkownika jot_em18 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.6.. Opowiadanie dzieci na podstawie historyjki obrazkowej pt. "Wypadek" Nauczyciel motywuje dzieci do formułowania opowiadań.. Cel: poznanie właściwości miodu, ich rodzaje oraz sposób powstawania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt