Przeczytaj opowiadanie i odpowiedz na pytania

Pobierz

Przeczytaj opowiadanie i odpowiedz na pytania.. - Zadanie 1: Szkolni przyjaciele.Przeczytaj opowiadanie i odpowiedz na pytania: • Co zrobiła owca?. Następnie podziel tekst na pięć krótkich części i nadaj im tytuły.. Mama zbierała wrzosy.. - Przeczytaj wstęp opowiadania, a następnie przepisz ten wstęp do zeszytu, dopisz rozwinięcie i zakończenie tej opowieści.. Przeczytaj rozdział "Jak napisać ogłoszenie".. Jaka to część mowy?. - Zadanie 4: Tajemnice przyrody 5 - strona 63 5) Wyprostuj ręce w bok a następnie skrzyżuj przed sobą.. W kartach ćwiczeń cz.5- edukacja polonistyczna - ćwiczenia do tematu "Jesteśmy Europejczykami " W matematycznych kartach pracy cz.5 - wykonujemy ćwiczenia ze str. 14,15.. Co możesz powiedzieć o osobie wypowiadającej się w wierszu?. Któreś z nas dostrzegło na polance - szałas.Przeczytaj opowiadanie.. Co powiedział mu Bóg we śnie?. Przeczytaj uważnie opowiadanie i zastanów się czy warto jest działać pod wpływem emocji.. Przeczytaj uważnie Człowiek na widok cierpienie zrobił coś bardzo ważnego pomodlił się do boga, który może zrobić wszystko.1.. Zapoznaj się z zasadą stosowania dwukropka i przecinków przy wyliczaniu.. Możesz pominąć gwiazdkę przy ćwiczeniu 1.Przeczytaj opowiadanie i tekst informacyjny z podręcznika na str. 50-51; obejrzyj zdjęcia z Warszawy; opowiedz na temat stolicy, jej charakterystycznych obiektów i zabytków, miejsc, które warto odwiedzić; odpowiedz ustnie na pytania do tekstów; określ cechy wielkiego miasta; opisz herb Warszawy; pisownia wielką literą nazw własnych .1) Kręć głową 5 razy w prawo i 5 razy w lewo 2) Dotknij głową na przemian prawego i lewego ramienia..

Przeczytaj podane ogłoszenia i odpowiedz na pytania.

- Co wprawia w ruch wymienione w tekście pojazdy latające?. przyslowek odpowiada na pytania jak gdzie kiedy 30 .. odpowiedział(a) 13.12.2009 o 13:51 .Przeczytaj teksty Defoe i Kapuścińskiego i odpowiedz na pytania.. Śmiał się, śpiewał: "W tym przyjemność, że święto jest wciąż przede mną.. Wykonaj zadanie 1 (polecenie z gwiazdką również)ze strony 55 w zeszycie ćwiczeń.1) Damian z tatą i mamą poszli na spacer do lasu.. 3.Temat : Pisownia z "ch" i "h" .. • Jak oceniacie takie postępowanie?Przeczytaj rozdział "Jak napisać ogłoszenie".. w którym opisana jest akcja Sprzątania Świata.. Zadanie 2.. - Co poradziła mama Ani w związku z tym, że dziewczynka miała dużo na głowie ?. Wtorek Podręcznik str.20,21 - przeczytajcie tekst ,Przeczytaj wiersz i odpowiedz na pytania.. 2.Jakie można dostrzec różnice między pojęciami opisującego człowieka obcego : "Dziki" oraz "Inny" 3.Jakie są efekty spotkania między Europejczykiem a .Odpowiedz na pytania: Co zrobił czlowiek, który zobaczył staruszkę i kiedy dowiedział się o wojnie?. Zrób 10 dużych kółek w przód i 10 w tył.. Ćwiczenia - Wykonaj ćwiczenia na str. 18, 19, 20.. Powtórz 10 razy.Plik 02 przeczytaj tekst i odpowiedz na pytania.pdf na koncie użytkownika kukaczka • folder czytanie ze zrozumieniem • Data dodania: 17 lis 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Przeczytaj głośno opowiadanie "Szafka skarbów" (str. 51)..

4.Przeczytaj, proszę, i odpowiedz na 2 pytania.

W kartach pracy zrób ćwiczenie 1, 2, 3.. Jak charakteryzuje rzeczywistość uchwytną zmysłami?. Wyjaśnij, jakie wartości były ważne dla ludzi oświecenia.Zaznacz w tekście opowiadania na czerwono nazwy przedmiotów wyrzucanych w lesie, a na zielono nazwy lub imiona osób, które dbają o środowisko naturalne.. Na jakie pytania odpowiadają zaznaczone przez ciebie słowa?. Pewnego dnia kiedy plaża już wyludniała ja z bratem włączyliśmy sobie radio.. Na zadanie domowe ćwiczenie 4 ze strony 65.. Bo gdy w sercu kwitną róże, droga wcale się .Wymyśl i napisz opowiadanie twórcze rozpoczynające się od zdania: .. przysłówki jakościowe podlegają jednak często stopniowaniu.. Które z nich wykorzystują doUstnie odpowiedz na pytania do opowiadania w podręczniku na stronie 56.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Zrób 10 małych kółek w przód i 10 w tył.. Postaraj się znaleźć jak najwięcej informacji na jej temat.Test sprawdzający rozumienie opowiadania Przeczytaj uważnie tekst i odpowiedz na pytania Pewnego razu wybraliśmy się do lasu na jagody.. Czyli w jakiej osobie wypowiada się każdy narrator, co można o nim powiedzieć itd..

Przeczytaj opowiadanie Dużo na głowie.

Korzystaj z internetu.Szedł osiołek ścieżką krętą do miasta na wielkie święto.. (Podaj 3 przykłady i poprzyj cytatami) 3.. Zadanie 3 W zeszycie uzupełnij poniższe zdania dotyczące zmian zachodzących wiosną w przyrodzie (chodzi o zwierzęta i rośliny).. • Co zrobił pasterz, gdy znalazł owcę?. 4) Krążenia ramion.. Mówiono mu: "Idźże prosto, nie unikaj dróg i mostów!. a) Przeczytałeś?. Przeczytaj opowiadanie.. Odpowiedz ustnie na pytania do tekstu: gdzie ma miejsce akcja?, kto jest głównym bohaterem, a kto drugoplanowym?, z jakiej okazji pani ogłosiła porządki?. Przeczytaj go i odpowiedz na pytania: Na czym ta .Przeczytaj "Mit o powstaniu świata" i odpowiedz na pytania pod tekstem: 1, 4, a 8 dla chętnych.. Quizy Os. .. Dear Mendes <3 czytam ta seria jest boska z niecierpliwością czekam na każdą część .. Zapamiętaj czasownik i odpowiedz na pytania związane z nim!Przeczytaj głośno to opowiadanie, odpowiedz też na inne pytania zawarte pod tekstem.. 1.Jakie są dwie perspektywy narracyjne i dwa punkty widzenia w obu tekstach.. Przez pewien czas słuchaliśmy .Przeczytaj krótki test i odpowiedz na 2 pytania: Gdyby Krystian Wieczorek (38) umieścił w gazecie swój anons matrymonialny, a potem umówił się choćby na jedną randkę z każdą chętną kobietą, zapewne nie starczyłoby mu czasu w życiu na nic innego.Przeczytaj " Obiady czwartkowe" i odpowiedz na pytania: 1..

Przeczytaj definicję puszczy i odpowiedz na pytania.

Jak został przedstawiony Ignacy Krasicki?. Nie napiszę tego opowiadania bo jest za długie a ja się pytam tych osób które znają te zadanie z gimnazjum to jest z Języka Polskiego.Posłuchaj opowiadania i odpowiedz na pytania.. 22 - Czym ludzie latali kiedyś, a czym latają teraz?. Nagle zerwała się burza.. • Jak zdołała się uratować?. Tata i Damian szukali grzybów.. Szukaj.. Oglądali piękne, kolorowe liście.. Wypisz nazwiska uczestników obiadów czwartkowych.. • Jak sądzicie, dlaczego pasterz nie naprawił płotu?. • Jaki był dalszy los dziury w płocie?. Którędy uciekła?. 3) Krążenia ramionami.. Przygotuj ogłoszenia na podane tematy.. Możesz skorzystać z wyrazów z ramki.Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Zeszyt ćwiczeń str.82 - 83 - Wykonaj pisemnie ćwiczenia 1 - 5!. Adam Ziemianin Modlitwa o śmiech Śmiechu mi trzeba Na te dziwne czasy .. b) odpowiedz na pytania --> :-) 2) Dokąd poszedł Damian z rodzicami?. Musisz szybko iść do celu, by się cieszyć i weselić.".. Powtórz 5 razy.. Lecz osiołek z drogi zboczył, piął się wciąż po stromym zboczu.. Jak charakteryzuje rzeczywistość uchwytną rozumem?Sprawdź jakie opowiadanie powinieneś przeczytać!. -Co to znaczy MIEĆ DUŻO NA GŁOWIE?. Zgromadz informacje na temat ich osiągnieć.. a) do parku b) do kina c) do lasu 3) Jakie są jesienne liście?Podręcznik cz.5, str.16.Przeczytaj tekst wspólnie z rodzicami - odpowiedz ustnie na pytania pod tekstem.. 2.Odpowiedz pisemnie w zeszycie na pytania: -Kto występuje w opowiadaniu?. Schroniliśmy się pod ogromnym drzewem.. Podkreśl nazwy pojazdów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt