Test z chłopców z placu broni do wydruku

Pobierz

Chłopcy z Placu pod Dębami.. Podzieleni na bataliony czekali na rozwój sytuacji, gdy na placu pojawił się zdrajca.. Ten test zawiera 23 pytania o różnym poziomie trudności.. żółtym i czerwonym.. Poznajemy losy chłopców od momentu zabrania kulek Nemeczkowi przez Pastorów aż do bitwy o plac i śmierć Nemeczka.. a) sklep b) dom c) Nie zburzono Placu.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Rozwiązanie - Do chłopców z Placu Broni nie należał: a) Weiss b) Czengey c) Barabasz d) Gereb Rozwiązanie - Chorągiew chłopców z Placu Broni była: a) czerwono-zielona b) biało-niebieska c) czerwono .Zestaw: "176 Chłopcy z Placu Broni - Ferenc Molnar 1".. a) Zielono- żółte b) Biało- czerwone c) Czerwono- białe 9) Na co zachorował Nemeczek?. Do czego Gereb próbował namówić dozorcę Słowaka?. Powiem tyle : Miłej zabawy !. Żółtoskórzy.. Charakterystyka Erno Nemeczka, głównego bohatera "Chłopców z Placu Broni" Ferenca Molnara (szkoła podstawowa).. czerwonym i zielonym.. Sprawdź, czy dobrze znasz tę węgierską powieść dla młodzieży!. Chłopcy przygotowani byli do wojny.. Wrogowie Chłopców z Placu Broni nazywali się: Chłopcy z Placu pod Kasztanami.. Miłego czytanNa Placu Broni ma miejsce kolejne zebranie.. Akcja toczy się w ciągu kilku wiosennych, marcowych dni pod koniec XIX wieku - prawdopodobnie w 1889 roku.. * Elementy świata przedstawionego w "Chłopcach z Placu Broni".Boka zawiadomił chłopców o nadchodzącej walce..

2) Nowym przewodniczącym chłopców z Placu Broni został a) Boka.

Jak miał na imię Boka?. Test z lektury ''Chłopcy z Placu Broni'' Ferenca Molnara dla klasy 4 szkoły podstawowej.. Kto byB przywódc Czerwonych koszul ?. W jakim miesiącu zaczyna się akcja w książce?W jakich kolorach była flaga chłopców z Placu Broni?. 3.Podj ąłem si ę nowego przekładu "Chłopców z Placu Broni", gdy Ŝ ku swemu zdziwieniu stwierdziłem, Ŝe w stosunku do w ęgierskiego oryginału, w polskim tłumaczeniu Janiny Mortkowiczowej z 1913 roku, istniej ą po pierwsze: powa Ŝne opustki, po drugie: istotne zmieniaj ące sens powie ści przeinaczenia.Chłopcy z Placu Broni - opracowanie lektury.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna National Geographic Learning .Test z lektury "Chłopcy z Placu Broni" (Ferenc Molnar)..

Czuli się za siebie ...Quiz Chłopcy z placu broni test.

Prosi o chwilę przerwy i śledzi go.. "Chłopcy z Placu Broni" - kartkówka z treści DRAFT.. Czerwonoskórzy.. Nie wzbudziło natomiast mojego sprzeciwu jedno, choć zasadniczej wagi .Chłopcy z Placu Broni".. Nauczyciel przedstawia uczniom planszę z planem wojennym narysowanym przez chłopców.. a) Przeziębienie b) Grypę c) nie zachorował 10) Co powstało po zburzeniu Placu Broni?. Zapraszamy do sprawdzenia swej wiedzy w quizie o Erneście Nemeczku i jego szkolnych kolegach.. Słyszy jak ten rozmawia z dozorcą drewna na placu i zwraca się do niego prośbą, aby ten wyrzucił z placu chłopców Boki.. tak <3 ostatnio przeczytałam to w 2 godziny, bo mnie wciągnęło, mimo, że nienawidzę lektur szkolnych.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Chłopcy z Placu BroniSprawdzian z lektury "Chłopcy z Placu Broni".. "Chłopcy z Placu Broni" - test z lektury / Memorizer Rzecz w tym, że ja widziałam Białą Damę w jednym z pokoi, do którego nie wolno mi było zaglądać, a nawet z nią rozmawiałam.. Rozwiąż test!Ferenc Molnar, "Chłopcy z Placu Broni" - test z lektury na poziomie trudnym.. Wprowadzenie do lekcji: na pewno pamiętacie, że gdy Chłopcy z Placu Broni przygotowywali się do najważniej-szego zadania - obrony swojego placu, sporządzili plan wojenny.. Chłopcy z Placu Broni kierowali się honorem..

Po co profesor Rac wezwał do siebie chłopców?

b) Feri Acz zabrał chorągiewkę z Placu Broni.. 1) Nemeczek widział jak a) dozorca - Słowak zabrał chorągiewkę z Placu Broni.. 0% average accuracy.Chłopcy z Placu Broni to powieść pisarza Ferenca Molnára, którą pamiętają jako lekturę szkolną również Wasi rodzice.. Zapraszamy do rozwiązywania!Test będzie łatwy , ale i także trudny .. Miejscem akcji jest miasto, prawdopodobnie Budapeszt - stolica Węgier.49 KB.. Test składa się z 12 pytań.. "Chłopcy z Placu Broni" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący (klucz), plik: -chlopcy-z-placu-broni-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy-klucz.doc (application/msword) NOWE Słowa na start!. Jaką rangę miał mały Nemeczek w szeregach swojej drużyny?Test: "Einstand" było formą: a) bicia najsłabszego b) kradzieży pieniędzy c) gry w kulki d) znęcania się nad młodszymi .. 3 - Chłopcy z Placu Broni - streszczenie w pigułce.. Ich przywódca nie przebaczył jednak Gerebowi.Wypracowanie - charakterystyka Erno Nemeczka, Chłopcy z Placu Broni.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. A - PorucznikaChłopcy z Placu Broni - - Test.. 4 - Chłopcy z Placu Broni - opracowanie.. Nemeczek pragnie zabrać głos, ale widzi skradającego się przez posągi Gereba..

W powieści Molnar ukazał dwie grupy chłopców.

c) jeden z Pastorów zabrał chorągiewkę z Placu Broni.. b) Gereb.a) Pieniędzmi b) Cygarami c) Czekoladą 8) Jakie kolory flagi mieli Chłopcy Z Placu Broni?. d) Gereb zabrał chorągiewkę z Placu Broni.. Wszystko na to wskazuje, ponieważ odpowiedziałeś poprawnie na wszystkie lub większość pytań!. Jak dobrze pamiętasz losy bohaterów tej lektury?. Kto został wybrany przewodniczącym Chłopców z Placu Broni?. Odpowiedz na wszystkie pytania.. Przygotował specjalny plan, a Nemeczek został podniesiony do rangi adiutanta przywódcy grupy z Placu Broni.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraEdit.. Jaki kolor miała chorągiew w fortecy na Placu Broni?. Łucja była jedyną osobą, której mogłam to powiedzieć.. 2 - Chłopcy z Placu Broni - streszczenie szczegółowe.. Rozwiąż test i sprawdź!Najbardziej kompletny test z lektury Chłopcy z Placu Broni jaki znajdziesz w sieci.. Byli sprawiedliwi, solidarni.. Nemeczek był szeregowcem.Rozwiąż test Chłopcy z Placu Broni i sprawdź czy uważnie przeczytałeś / aś lekturę.. A - Janosz Boka B - Feri Acz C - mBodszy Pastor 3.. Jak funkcjˇ peBniB Nemeczek na Placu Broni ?. * Geneza powstania "Chłopców z Placu Broni".. ChBopcy z Placu Broni Test ze znajomo[ci lektury "ChBopcy z Placu Broni" Poziom trudno[ci: Zredni 1.. Lista plików.. 'Chłopcy z Placu Broni' - test znajomości lektury quizy gazeta.pl.. Jak miał na imię Nemeczek?. niebieskim i czarnym.. Rozwiąż test!Czyżby "Chłopcy z Placu Broni" byli Twoją ulubioną lekturą?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt