Wyjaśnij pojęcia akropol

Pobierz

3.Rozszyfrowałem tylko pierwszą linijkę: 2.. Temat lekcji.. Jest to specyficzny rodzaj migracji ludności, gałąź ekonomiki, sposób spędzania wolnego czasu w miejscu nie związanym ze stałym miejscem zamieszkania.Do litery z hasłem dopisz właściwą cyfrę z definicją.. Agoragłówny plac, rynek w miastach starożytnej Grecji.Wyjaśnij pojęcia; amfora,agora,polis, Akropol, Hellada, Hellenowie, Olimp ,geruzia, olimpiada,demokracja ,zgromadzenia ludowe, niewolnik,obywatel.. AGORA-miejsce zgromadzeń starożytnych Greków (rozwiązywali tam sprawy m.in. polityczne i religijne).. AKWEDUKTY- kanał wodociągowy, rurociąg podziemny lub nadziemny, doprowadzający wodę z odległych źródeł na ogół do miast przy wykorzystaniu siły ciążenia ziemskiego.akropol- jedno z siedmiu wzgórz Rzymu tragedia- przedstawienie o tragicznym lub smutnym zakończeniu styk - rzeka jedna z czterech w hadesiewyjaśnij pojęcia akropol partenon sofokles filozofia sokrates NA JUTRO DAM NAJ OD RAZU Z GÓRY DZIENKI Język angielski Wyjaśnij pojęcia historyczne: polis, filozof, akropol, partenon, falanga, hoplita, meandry, agora, mity, igrzyska olimpisjkie, geruzja, periojkowie, efazy, heloci, demokracja, stratedzy, eklezja, metropolia krótkie wyjaśnienia ;) dam naj1.Wyjaśnij następujące pojęcia: turystyka - jest zjawiskiem przestrzennym, należy poznac zagospodarowanie turystyczne tej przestrzeni, stanowi przedmiot badań różnych dyscyplin (politologia, geografia, ekonomia, urbanistyka (.))..

Pierwsze akropole pojawiły się w drugiej połowie II tysiąclecia p.n.e. w miastach kultury mykeńskiej.

1.Zbyt rozjaśniony przez lampę ten zeszyt.. rlk120 (Rlk120) 26 .Karta pracy .. Arka Przymierza Była to wykonana z drewna akacjowego skrzynia, obita z obydwu stron złotą blachą i zamykana płytą.. Do programu nauczania "Wczoraj i dziś" i podręcznika "Wczoraj i dziś" B. Olszewska,W.. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.. W religii judaistycznej uznawana za symbol przymierza Żydów z Jahwe.. 2.Twój kumpel ma "trochę" nieczytelne pismo.. Omów położenie geograficzne i warunki naturalne GrecjiWymagania na poszczególne oceny dla klasy 4 szkoły podstawowej.. Wyjaśnij pojęcia: 3p.Wyjaśnij pojęcia: Hellada Hellenowie Kultura hellenistyczna Kolonia Demokracja Zgromadzenie ludowe Geruzja Ostracyzm Akropol Agora Olimpiada Wielkie Dionizje Koturny Politeizm Monoteizm Mit Heros .. Wyjaśnij: 4.Skocz do kumpla, on powinien to rozszyfrować.. Wymagania na poszczególne oceny.1 Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 81 SGH TEST EGZAMINACYJNY - 2011 r. Zadania egzaminacyjne - HISTORIA - wersja A kod ucznia .. Partenon=jeden z centralnie położonych budynków ateńskiego Akropolis.AKROPOL- miasto lub część miasta, która leży na wysokim wzgórzu.. ἀκρόπολις akrópolis, od ἄκρος akros 'najwyższy' i πόλις pólis 'miasto') - w starożytnej Grecji osiedle, miasto lub jego część znajdująca się na wysokim wzgórzu, cytadela z pałacami i świątyniami..

1 dzień temu.Wyjaśnij pojęcia: Akropol, Partenon, kariatydy, tympanon.. Question from @Malgos10 - Szkoła podstawowa - Historia.

3 Gimnazjony Amfora 4. Podaj z czym kojarzy Ci się dany bóg i wymień jego atrybut:Historia - 28 październik 2020r.. Był ufortyfikowanym wzgórzem,Zazwyczaj trwał około 4 lat.pokoj bozy- zespół konwencji ogłoszonych przez średniowieczny Kościół rzymskokatolicki dla przeciwdziałania zbrojnej przemocy feudalnej.heloci-jedna z warstw ludności Sparty, składająca się z mieszkańców podbitej Mesenii i Lakonii.Spartiaci - pełnoprawni obywatele Sparty, zostawali nimi dopiero po ukończeniu 30 roku życia i od tego czasu mogli brać udział w Zgromadzeniu Ludowym, jak również się ożenić,demokracja- ustrój polityczny, w .POJĘCIE WYJAŚNIENIE.. Na terenie Kenii występują .Akropol- osiadłe miasto Polis- Grecja , Ateny Licze na naj Reklama Reklama katarinka10 katarinka10 Polis to państwa-miasta w starożytnej Grecji , a także wspólnota obywatelska Greków.. Niewolnictwo.. ὄστρακον ostrakon - skorupa) - praktyka polityczna w starożytnej Grecji, rodzaj tajnego głosowania, podczas którego wolni obywatele typowali osoby podejrzane o dążenie do tyranii i zasługujące na wygnanie z miasta na 10 lat, lecz osoba wygnana nie traciła praw obywatelskich ani posiadanego majątku.Pojęcia, które wystąpią w teście:abakus, agora, akant, akropol, akroterion (naszczytnik), amazonomachia, amfiteatr, amfora, anthemion, anty, architraw, astragal, attyka, baza, belkowanie, cela (naos), centaur, centauromachia, chryzelefantyna, echinus, enkaustyka, entasis, figura serpentinata, fryz, gigantomachia, gimnazjon, gzyms, herma, hydria, .1) naukę zaczynano zazwyczaj od siódmego roku życia, 2) największą wagę przywiązywano do sprawności fizycznej, 3) obok łaciny uczono także greki, 4) nauka obejmowała trzy etapy, 5) uczono zwięzłych wypowiedzi (lakonicznych), 6) dbano o sprawność fizyczną dziewczyn..

NIEWOLNIK-osoba, która jest własnością innego człowieka lub instytucji.Wyjaśnij pojęcie agora, akropol, amfora, polis, hellada, Olimp,geruzja 1.

Zagadnienia.. Surdyk-Fertsch, G. Wojciechowski.. A. agora B. akropol C. amfora 1. centralny plac greckiego miasta-państwa 2. naczynie służące najczęściej do przechowywania wina lub oliwy 3. wzgórze górujące nad starożytnym greckim miastem 4. rada starszych w starożytnej Sparcie A - B - C - 2 Uzupełnij tekst.polis akropol gimnazjon LuluxD mit to opowiesc o bogach boginiach i herosach .. Państwem najbardziej dotkniętym głodem i niedożywieniem w Afryce jest RPA.. Demokratyczne Ateny.. W późniejszych założeniach z okresu klasycznego funkcja mieszkalna zanikła i akropol służył głównie celom publicznym i .Akropol=w starożytnej Grecji osiedle, miasto lub jego część znajdująca się na wysokim wzgórzu, cytadela z pałacami i świątyniami.. Zadanie 1.. Wyjaśnij, czym różniły się system rządów komunistycznych w Jugosławii od komunizmu w pozostałych krajach bloku wschodniego.. Temat: Demokratyczne Ateny.. *Gwiazdką oznaczono tematy dodatkowe (nieobowiązkowe) z podstawy programowej.. Wewnątrz niej znajdowały się dwie kamienne tablice z tekstem Dekalogu, a według innych przekazów także laska Aarona oraz dzban z manną.Ostracyzm (od gr.. Masajowie to koczownicze plemię zamieszkujące Etiopię.. Rezerwat Narodowy Masai Mara znajduje się na terenie Kenii.. straeg wysokiej rangi dowodca w armii lub flocieakropol-osiedle partenon-jeden z centralnie położonych budynków ateńskiego Akropolis zgromadzenie ludowe-forma demokracji bezpośredniej strateg-dowódca armii,floty mówić lakonicznie-mówić krótko,zwięźle i na tematarystokracja najwyższa warstwa społeczna wykształciła się w starożytnej Grecji, podczas najazdu Dorów w 1200 r. p.n.e. akropol to położone w Atenach wapienne wzgórze o wysokości względnej 90 m. mitologia to zbir mitów jednego narodu,panstwa (np Rzymiana Greków Egipcjan) demagog to polityk, dzialacz gloszacy hasla schlebiajace ludnosci ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt