Kartkówka z treści lektury kamienie na szaniec

Pobierz

Język polski, Lektury szkolne, Ogólny.. Komentarze i opinie (0) Dodaj komentarz.Kamienie na szaniec Test wiadomości z lektury Kamienie na szaniec.. 3.Co to były Szare Szeregi, oraz Wawer?. Test składa się z 12 pytań.. Sprawdzian Takie pytanie może zadać nauczyciel, jeśli będzie chciał sprawdzić, czy przeczytałeś lekturę: Który z bohaterów zyskał pseudonim Kopernicki?. wg Piotrbachonski.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!. Żyć i pięknie umierać 8.Afera Kopernikańska w której zasłynął Alek polegała na jego samodzielnej akcji usunięcia niemieckiej tablicy (płyty) z pomnika Mikołaja Kopernika.. 7.Gdzie przesłuchiwano .Kamienie na szaniec - SPRAWDZIAN wiadomości o lekturze.. Kartkówka z lektury "Kamienie na szaniec" 1.Zapisz w odpowiednich miejscach imiona i nazwiska bohaterów "Kamieni na szaniec" oraz ich pseudonimy konspiracyjne.. Od tego czasu zobaczyło go już 2,550 osób, 1077 z nich pobrało dokument.. wg Kmajchrowicz198.. 11. Podaj argumenty (5) przemawiające za tezą: "Kamienie na szaniec" należą do literatury faktu.. wg Iwotym1.. Pseudonim taki zyskał po akcji związanej z pomnikiem Korpernika polegającej na zdjęciu z postumentu tablicy z .Test wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec .. 10.a .Test wiedzy z lektury - "Kamienie na szaniec" xX_Zaczytana_Xx 3 miesiące temu.. wg Iwotym1..

Jak długo trwa akcja "Kamieni na szaniec"?

Pytania: 1.Wymień trzy akcje Małego Sabotażu, w których wsławił się Alek.. Podaj imię i nazwisko Alka.. Inne tryby testu.. #kamienienaszaniec #aleksanderkaminski #lektury .. Test sprawdza znajomość treści lektury "Zemsta" Aleksandra Fredry.. Rozwiąż test!Problematyka.. wg Piotrbachonski.. 4.Gdzie i jak zginął Zośka?. Użytkownik uzavrano wgrał ten materiał 4 lata temu.. Każdy (bez względu na wiek) może znaleźć w niej coś dla siebie.. Jakim kucharzem był Rudy?Liczba wyników dla zapytania 'test z lektury kamienie na szaniec': 10000+ Kamienie na szaniec - test Test.. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść fikcyjna b) opowieść dokumentalna c) powieść łącząca prawdę z fikcją d) pamiętnik 4.Przykładowa kartkówka z "Kamieni na szaniec" Podaj autora "Kamieni na szaniec".. To książka o niezwykle szybkim dorastaniu do odpowiedzialności za własne czyny i za współtowarzyszy.Lektura Kamienie na szaniec A. Kaminski 2009-10-10 20:30:16; Pytania z lektury Kamienie na szaniec 2010-04-20 23:09:33; Dlacego aleksander dal tytul swojej ksiazce kamienie na szaniec 2012-12-10 18:11:47; poda ktos wszystkie odpowiedzi z lektury kamienie na szaniec .Sprawdzian z tresciPlik kartkówka z lektury kamienie na szaniec chomikuj.pdf na koncie użytkownika lisaviele • Data dodania: 21 wrz 2018Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Kamienie na szaniec" Aleksandra KamińskiegoTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego..

Kamienie na szaniec Test.

Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. 2.Kiedy rozgrywa się akcja utworu?. Napisz, jak naprawdę nazywał się Zośka.. Jakie góry odwiedzili bohaterowie, zanim dowiedzieli się o wybuchu wojny?. Czy autor "Kamieni na szaniec" znał bohaterów swojej książki?. Gatunek: komedia.Liczba wyników dla zapytania 'test z lektury kamienie na szaniec': 10000+ Kamienie na szaniec - test Test.. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. Kartkówka ze znajomości lektury "Kamienie na szaniec" z pytaniami otwartymi.Jeśli nie wyrażasz na to zgody, .. Przesłano: 2018-08-30.. Byli zwykłymi młodymi ludźmi, tuż po zdaniu matury .Sądzę, że "Kamienie na szaniec" są powieścią uniwersalną.. Opis testu.. Polska Walcząca.. 2 miesiące.. 5.Podaj prawdziwe imiona i nazwiska trójki bohaterów.. 6.Kto był informatorem w sprawie odbicia Rudego?. Jak naprawdę nazywał się Rudy?. Kamienie na szaniec Test.. A. Aleksander Kamiński.. Czy dobrze zapamiętałeś perypetie Rudego, Alka i Zośki?. Kamienie na szaniec audiobook cały rozdział za darmo.Kamienie na szaniec to: a) portret pokolenia urodzonego około 1920 roku b) opowieść o kształtowaniu się nowych cech charakteru c) opowieść o przemianach wewnętrznych towarzyszących dojrzewaniu d) wszystkie odpowiedzi są poprawne RozwiązanieZanim uczniowie rozpoczną samodzielną lekturę, powinni wiedzieć, w jakim czasie historycznym rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec" i mieć choć podstawową wiedzę na temat drugiej wojny światowej..

Kamienie na szaniec - daty Połącz w pary.

Stosując zasady cytowania, wypisz z tekstu porównanie i wyjaśnij, w jakim celu zostało zastosowane (jaka jest jego funkcja?). Aleksander Kamieński nie był: a) harcerzem b) dziennikarzem c) ministrem d) żołnierzem 2.. Kamienie na szaniec to książka o wielkim patriotyzmie młodych ludzi, którzy w momencie zagrożenia ojczyzny potrafili sprostać potrzebie chwili i chwycili za broń.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Pomyśl sobie życzenie a zobaczysz co się stanie… Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz To funkcjonuje…, osoba która mi wysłała tą wiadomość powiedziała że jej życzenie spełniło się po 13 dniach po odczytaniu tej wiadomości1.a) 2.d) 3.b) 4.a) Jan Bytnar -Rudy b) Aleksy Dawidowski - Alek c) Leszek Domański - Zeus d) Tadeusz Zawadzki - Zośka 5.a) 6.b) 7.. Podjęli walkę, aby zachować ludzką godność i tożsamość narodową.. wg Kmajchrowicz198.Propozycje tematów lekcji związanych z omawianiem lektury A. Kamińskiego "Kamienie na szaniec" 1,2 Oglądamy film Łomnickiego " Akcja pod Arsenałem" 3 Oglądamy filmowy dokument z 1996 autorstwa Barbary Wachowicz 4 Sprawozdanie z lektury " Kamienie na szaniec" 5 Rzeczywistość wojenna w okupowanej Warszawie.ROZPRAWKA.Kamienie na szaniec - test znajomości lektury.. Uzasadniaj argumenty poprzez podawanie konkretnych przykładów.Pytania z kartkówki z lektury "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego..

Wojsko Polskie.Test z lektury "Kamienie na szaniec" (Aleksander Kamiński).

Rozwiąż test.. 9.Po aferze kopernikowskiej Alek ukrywał na wsi u narzeczonej, Basi.. Co oznacza ten symbol?. Pobierz plik epub.. Dom rodzinny, szkoła, harcerstwo ukształtowały ich charaktery i patriotyzm.. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. Sprawdź ile zapamiętałeś, a jeśli nie czytałeś to dzięki temu testowi dowiesz się najważniejszych rzeczy o tej lekturze!- "Kamienie na szaniec" to lektura wskazująca najważniejsze wartości w życiu każdego człowieka, takie jak: wolność, sprawiedliwość, patriotyzm, walka ze swymi słabościami, wierność idei braterstwa, przestrzeganie zasad.. Młodym wydaje się, że wszystko wiedzą i, że niewiele brakuje im do doskonałości, ale ta teza jest sprzeczna z rzeczywistością.1.. Przede wszystkim dzisiejsza młodzież powinna zapoznać się z tą lekturą.. Dział: Gimnazjum.. 3 lata.. Zgodnie z nową podstawą programową gimnazjaliści zapoznają się z literaturą wojenną ("Kamienie na szaniec" lub "Dywizjon .Plik kartkowka z lektury kamienie na szaniec.pdf na koncie użytkownika audreymav • Data dodania: 29 mar 2017 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Jakie pytania mogą być na sprawdzianie z lektury ''Kamienie Na Szaniec''Aleksander Kamiński - kamienie na szaniec.epub uzavrano..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt